نظرات مراجع عظام تقلید

دیدار هیات مدیره و مدیر عامل موسسه خیریه عترت فاطمی با مراجع عظام تقلید

"سید رضا نیری" رئیس هیات مدیریه موسسه خیریه عترت فاطمی به اتفاق "زهرا سادات نیری" مدیر عامل و اعضای هیأت مدیره با مراجع عظام تقلید در قم ملاقات و گزارشی از خدمات و فعالیت های موسسه را به محضر ایشان ارائه دادند.

در این سفر توفیق ملاقات و ارائه گزارش به آیات عظام مکارم شیرازی، نوری همدانی، علوی گرگانی، شبیری زنجانی، موسوی اردبیلی، آیت الله شهرستانی نماینده آیت الله العظمی سیستانی، آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) در قم حاصل شد.

Fusce pellentesque commodo

توفیق خدمت گذاری برای شما نعمت است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در این ملاقات گفتند: جامعه در ابعاد گوناگون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی همیشه با کمبودها و کاستی هایی مواجه است و خداوند متعال ما را موظف کرده است تا برای ساختن جامعه گام برداریم.

وی با بیان اینکه خدا انسان ها را مورد امتحان قرار می دهد تا هم خود و هم جامعه را بسازند، خاطر نشان کرد: پروردگار معروف ها و منکرها را معرفی و انسان ها را موظف کرده است تا برای زنده نگاه داشتن معروف ها و ترک منکرها گام بردارند و تلاش کنند.

آیت الله العظمی نوری همدانی با تاکید بر اهمیت و توجه به مردم و بیان ویژگی ها و رشادت های ملت ایران در دوران مبارزات انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس گفت: مردم نیازمند راهنما و رهبر هستند تا این امکانات و استعدادها به فعلیت برسد و همیشه یک مدیریت، راهنما و رهبری در اجتماع لازم بوده است.

وی همچنین با اشاره به وضعیت زندگی مردم در زمان طاغوت و اینکه زیر سیطره استبداد زندگی می کردند، اظهار کرد: آن موقع می گفتند که همه چیز باید از غرب بیاید و با تبعیت از غرب است که می توانیم پیشرفت کنیم و افراد خودباخته در برابر غرب داشتیم.

وی گفت: امام خمینی(ره) از آغاز نهضت انقلاب اسلامی ایران در سال 42 تلاش کردند که زمینه ساز بیداری، هوشیاری و آگاهی مردم بشوند و این هوشیاری موجب شد تا در کل کشور مردم به میدان بیایند و در برابر تیرهای طاغوت سینه سپر کنند و این قدرت مردم بود که اوج گرفت و توانستند که رژیم سلطنتی را سرنگون کنند.

این مرجع عالیقدر در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه باید وصیت نامه شهیدان مورد مطالعه قرار بگیرد و زندگی آنان برای نسل جوان بازگو شود، خاطرنشان کرد: در هشت سال دفاع مقدس شاهد رشادت ها و دلاوری های رزمندگان اسلام بودیم و آنها اسلام را به درستی درک کرده بودند و شهیدان به سعادت رسیدند.

آیت الله العظمی نوری همدانی همچنین با بیان اینکه باید این مردم را شناخت و قدر آنها را دانست، گفت: این توفیق برای شما به وجود آمده است تا به مردم به ویژه خاندان حضرت صدیقه (س) خدمت کنید و این خدمت ثواب بسیاری دارد و کار شما که احسان و نیکوکاری می باشد از این جهت بسیار مهم است.

Fusce pellentesque commodo

کار مؤسسه خیریه عترت فاطمی بسیار ارزشمند است.

آیت الله العظمی موسوی اردبیلی در دیدار با هیات مدیریه و مدیر عامل موسسه خیریه عترت فاطمی ضمن دعای خیر گفتند: ان‌شاءالله موفق و موید باشید. آنچه انجام می‌دهید بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است سعی کنید با حفظ اولویت در شهرستان‌ها و نقاط دور افتاده اقدامات خود را پیگیری کنید. افراد خیر زیادی در کشور هستند که لازم است زمینه مشارکت آنها را برای انجام این کارها فراهم نمایید.

آیت‌الله العظمی موسوی‌اردبیلی در پایان برای حاضران در جلسه دعای خیر کرده و حل مشکلات را از خداوند منان خواستار شد.

در ابتدای این دیدار نیز سیدرضا نیری دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور و رییس هیات مدیریه موسسه خیریه عترت فاطمی ضمن ابراز خرسندی از دیدار با آیت‌الله موسوی اردبیلی، گزارشی ارائه کردند.

زهرا سادات نیری «مدیر عامل موسسه عترت فاطمی» نیز در دیدار با آیت الله موسوی اردبیلی افزود: ما حدود 5000 نفر از ایتامی که سادات هستند و در نقاط مختلف کشور زندگی می‌کنند را تحت پوشش قرار داده‌ایم.

موسسه خیریه عترت فاطمی با حمایت ابوی و جمعی از دوستان خیر حدود 16 سال قبل تاسیس شد که اولین خیریه مختص سادات و علی الخصوص ایتام این خانواده‌ها می باشد.

Fusce pellentesque commodo

نهادهای خیریه کشور یادگار امام خمینی (ره) است.

آیت الله العظمی علوی گرگانی در دیدار هیات مدیره و مدیرعامل موسسه خیریه عترت فاطمی بیان داشت: امام خمینی (ره) با عمق تفکری که داشتند فرمان تشکیل نهادهای حمایتی و خیریه را در همان ابتدای پیروزی انقلاب صادر فرمودند تا محرومان جامعه مانند سایر مردم از خدمات اجتماعی بهره مند شوند.

وی ادامه داد: پس از امام راحل، رهبر معظم انقلاب نیز همین راه را ادامه و با حمایت از نهادهای مردمی و خدمت رسان، بسترهای کمک به محرومان جامعه را گسترش دادند.

آیت الله العظمی علوی گرگانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه کمک به محرومان عبادت الهی است گفت: همه انسان ها تا زمانی که زنده اند در برابر جامعه پیرامون خود مسئول هستند و باید در حد توان برای رفع مشکل های مردم به خصوص قشرهای ضعیف تلاش کنند.

وی با بیان اینکه بازنشستگی و تمام شدن دوره خدمت دلیل خوبی برای رها کردن مسئولیت های اجتماعی نیست افزود: افراد جامعه هر کدام نسبت به موقعیتی که در آن قرار دارند، باید برای رفع مشکل های محرومان و حمایت مادی و معنوی از آن ها تلاش کنند.

در ابتدای این دیدار گزارش خدمات موسسه خیریه عترت فاطمی توسط مدیر عامل موسسه برای معظم له تشریح گردید و ایشان ضمن ابراز خرسندی، برای همه دست اندرکاران موسسه آرزوی توفیق کردند.

Fusce pellentesque commodo

اقدامات خیرین به جامعه اطلاع رسانی شود.

هیات مدیره و مدیر عامل موسسه خیریه عترت فاطمی با آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید در قم نیز دیدار کردند.

در این دیدار زهرا سادات نیری مدیر عامل موسسه عترت فاطمی گزارشی از اقدامات خیرخواهانه این موسسه متعلق به سادات خدمت معظم له ارائه دادند که این اقدامات مورد توجه آیت الله العظمی مکارم شیرازی قرار گرفت و برای مدیران این موسسه دعای خیر و توفیق در خدمت را خواستار شدند.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی نیز در این دیدار با تشکر از اقدامات خیر خواهانه و عام المنغه موسسه خیریه عترت فاطمی خواستار ادامه روند خدمت رسانی به مناطق کم برخوردار شد و گفت: اقدامات انجام شده لازم است که اطلاع رسانی شده تا مردم در جریان فعالیت های و اقدامات انجام شده قرار گیرند.

Fusce pellentesque commodo

مسائل فرهنگی مبتنی بر آموزه های دینی در مناطق محروم تقویت شود.

آیت الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) و امام جمعه موقت قم در دیدار هیات مدیره و مدیرعامل موسسه خیریه عترت فاطمی اظهار داشتند: مراکز خیریه برای ترغیب انگیزه خیرین، نباید در خدمت رسانی به مردم هیچ تفاوتی قائل باشند، زیرا سبقه انسانی بهترین است.

امام جمعه موقت قم بر ضرورت حضور هیات های فرهنگی در مناطق محروم و کم برخوردار تاکید کرد و گفت: مراکز خیریه باید درون خود تشکیلات فرهنگی داشته باشند، زیرا پند و موعظه در کنار کمک رسانی به دیگران بسیار موثر است.

ایشان همچنین فرمودند: باید برای مقابله با هجمه فرهنگی دشمنان به خصوص در مناطق محروم و مرزی، مسائل فرهنگی مبتنی بر آموزه های دینی را تقویت کنیم.

Fusce pellentesque commodo

اقدامات موسسه خیریه عترت فاطمی قابل تقدیر است.

هیات مدیره و مدیر عامل موسسه خیریه عترت فاطمی با آیت الله شهرستانی نماینده آیت الله العظمی سیستانی در قم نیز دیدار کردند.

در این دیدار زهرا سادات نیری مدیر عامل موسسه خیریه عترت فاطمی گزارشی از اقدامات موسسه خیریه عترت فاطمی ارائه کرد.

ایشان در این دیدار با تقدیر از خدمات انجام شده توسط خیرین سلامت و موسسه خیریه عترت فاطمی اظهار داشتند: اقدامات این موسسه خیریه اقدامات مناسبی بوده و لازم است که این اقدامات در مناطق کمتر توسعه یافته تداوم داشته باشد.

وی با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ نیکوکاری گفت: مردم ما همیشه در اقدامات خیر و ترویج امر خیر پیشقدم بوده اند.

Fusce pellentesque commodo

قبل از اقامه نمازمغرب و عشاء مدیر عامل و هیات مدیره موسسه خیریه عترت فاطمی در دفترتولیت آستان مقدسه حضرت معصومه (س) با آیت الله العظمی شبیری زنجانی دیدار نمود.

در این دیدارسید رضا نیری به اختصار گزارشی از روند کار موسسه خیریه عترت فاطمی را به اطلاع رساند و ایشان برای پیشرفت امور خیر دعا کرد .

آیت الله شبیری زنجانی نیز از خدمات موسسه خیریه عترت فاطمی تشکر و برای آنها در ادامه روند خدمت رسانی آرزوی توفیق نمودند.